KPO Indoor/Outdoor 25-01-2020, Bennäs, IK Falken

H21 D21 H40 H50 D40 H60 D50 D60 H16 D16 H12 D12

H21

Lähti : 18   Keskeytti : 1   Hylätty : 2

   1. Otto Gripenberg                     Brahe       34:53.9            
   2. Andreas Hall                        HiKi        35:18.1      +24.2 
   3. Joose Nurmela                       Koovee      36:25.2   +01:31.3 
   4. Mikko Patana                        HiKi        37:19.1   +02:25.2 
   5. Fredrik Hagström                    Brahe       37:35.3   +02:41.4 
   6. Timo Hongell                        KoS         39:00.0   +04:06.1 
   7. Emil Kronqvist                      KoS         39:09.3   +04:15.4 
   8. Olli Koivumäki                      KoS         39:53.9   +05:00.0 
   9. Mikko Lähdesmäki                    RaJu        40:06.4   +05:12.5 
  10. Tuomo Istolahti                     KangSK      44:54.7   +10:00.8 
  11. Otso Westerlund                     Koovee      45:31.3   +10:37.4 
  12. Ville Pitkänen                      RaJu        47:23.6   +12:29.7 
  13. Jan-Anders Backlund                 Femman      53:54.7   +19:00.8 
  14. Jarkko Orjala                       KoS         55:14.8   +20:20.9 
  15. Harri Hietamäki                                 58:25.1   +23:31.2 
      Michael Torrkulla                   Femman        Kesk. 
      Joni Alasuvanto                     KaJu           Hyl. 
      Emil Jansson                        Brahe          Hyl. 

D21

Lähti : 20   Keskeytti : 0   Hylätty : 1

   1. Jenny Patana                        HiKi        37:59.3            
   2. Milja Hyyppä                        KoS         39:52.9   +01:53.6 
   3. Tiia Istolahti                      MSParma     40:26.6   +02:27.3 
   4. Amanda Hansén                       Botnia      41:14.6   +03:15.3 
   5. Liina Viitasaari                    KoS         42:39.7   +04:40.4 
   6. Venla Kankainen                     RasKa       42:57.6   +04:58.3 
   7. Ruska Saarela                       KoS         44:09.4   +06:10.1 
   8. Victoria Höstman                    Femman      45:42.7   +07:43.4 
   9. Ines Tuohimaa                       Solf        45:45.8   +07:46.5 
  10. Piia Laitala                        KaJu        46:06.7   +08:07.4 
  11. Hanne Manderbacka                   TuS         49:38.0   +11:38.7 
  12. Lina Siekkinen                      Botnia      50:01.6   +12:02.3 
  13. Venla Rannila                       VetU        51:33.4   +13:34.1 
  14. Elina Rinkineva                     RaJu        52:33.3   +14:34.0 
  15. Matilda Torrkulla                   Femman      53:13.0   +15:13.7 
  16. Emmi Hietala                        LapVi       53:36.7   +15:37.4 
  17. Tuulia Jussinmäki                   HalTo       56:18.2   +18:18.9 
  18. Ellinor Höstman                     Solf      1:03:36.4   +25:37.1 
  19. Venla Saarela                       KoS       1:27:45.2   +49:45.9 
      Olivia Hahn                         Solf           Hyl. 

H40

Lähti : 13   Keskeytti : 0   Hylätty : 1

   1. Tuomas Hyyppä                       KoS         37:29.1            
   2. Hannu Nikkola                       RaJu        45:01.1   +07:32.0 
   3. Kim Harlamow                        KoS         45:50.3   +08:21.2 
   4. Vesa Malila                         VaaSu       48:24.7   +10:55.6 
   5. Jyri Myllymäki                      VetU        48:58.2   +11:29.1 
   6. Rune Bergström                      Kristina    49:38.5   +12:09.4 
   7. Ville Tuomaala                      VaaSu       52:42.2   +15:13.1 
   8. Tommy Lahti                         Femman      59:37.4   +22:08.3 
   9. Tero Rannila                        VetU      1:00:46.3   +23:17.2 
  10. Jan Torrkulla                       Femman    1:04:23.8   +26:54.7 
  11. Heikki Niininen                     VetU      1:12:47.5   +35:18.4 
  12. Patrik Nyman                        Brahe     1:13:52.8   +36:23.7 
      Joakim Hansen                       Botnia         Hyl. 

H50

Lähti : 7   Keskeytti : 1   Hylätty : 2

   1. Esko Ylikangas                      KoS         32:27.7            
   2. Tommi Viitasaari                    KPO         41:28.5   +09:00.8 
   3. Esa Lehtinen                        KauWi       44:19.2   +11:51.5 
   4. Per-Åke Furubacka                   Botnia    1:07:23.8   +34:56.1 
      Vesa Peltoniemi                     KPV           Kesk. 
      Jaakko Ruutiainen                   LaihLu         Hyl. 
      Jarkko Sipilä                       YlivKu         Hyl. 

D40

Lähti : 6   Keskeytti : 0   Hylätty : 1

   1. Kati Nynäs                          Botnia      39:50.7            
   2. Tanja Rannila                       VetU        41:32.0   +01:41.3 
   3. Päivi Peltoniemi                    KoS         49:05.1   +09:14.4 
   4. Heidi Forsström                     Botnia      55:26.6   +15:35.9 
   5. Tuula Peltoniemi                    KoS       1:07:45.6   +27:54.9 
      Kirsi Venetjoki                     KPO            Hyl. 

H60

Lähti : 10   Keskeytti : 3   Hylätty : 0

   1. Sven-Olof Nylund                    Botnia      38:18.0            
   2. Seppo Nurisalo                      KoS         56:23.2   +18:05.2 
   3. Torbjörn Ahlskog                    Botnia      59:07.6   +20:49.6 
   4. Bengt Lövsund                       Botnia    1:04:37.5   +26:19.5 
   5. Juhani Sillanpää                    JS Rasti  1:29:31.4   +51:13.4 
   6. Roy Torrkulla                       Minken    1:35:41.8   +57:23.8 
   7. Heikki Kujanpää                     JS Rasti  1:39:50.3 +1:01:32.3 
      Jukka Aaltonen                      Brahe         Kesk. 
      Toivo Pelkonen                      YlikNM        Kesk. 
      Reijo Toppari                       KauWi         Kesk. 

D50

Lähti : 6   Keskeytti : 1   Hylätty : 1

   1. Eija Blomqvist                      Femman      47:58.9            
   2. Yvonne Björkqvist                   Minken      52:09.0   +04:10.1 
   3. Tuija Katajamäki                    KauWi       55:30.4   +07:31.5 
   4. Minna Iso-Koivisto                  KauWi     1:08:59.6   +21:00.7 
      Marianne Hämäläinen                 KauWi         Kesk. 
      Johanna Perkkalainen                EE             Hyl. 

D60

Lähti : 2   Keskeytti : 0   Hylätty : 1

   1. Raija Lumiaho                       KoS       1:04:22.3            
      Anne Stoor                          KoS            Hyl. 

H16

Lähti : 14   Keskeytti : 1   Hylätty : 3

   1. Lukas Jansson                       Falken      35:36.0            
   2. Vilhelm Nyman                       Brahe       37:14.2   +01:38.2 
   3. Miki Vuorinen                                   37:43.8   +02:07.8 
   4. Oskari Rannila                      VetU        39:18.3   +03:42.3 
   5. Kasper Bergström                    Kristina    43:00.6   +07:24.6 
   6. Iisakki Jussinmäki                  HalTo       44:20.4   +08:44.4 
   7. Pietari Jussinmäki                  HalTo       45:24.6   +09:48.6 
   8. Eelian Berg                         Botnia      48:11.2   +12:35.2 
   9. Hugo Lindfors                       Falken      53:31.7   +17:55.7 
  10. Jami Sipilä                         YlivKu    1:11:57.2   +36:21.2 
      Teo Torrkulla                       Femman        Kesk. 
      Lucas Hansén                        Botnia         Hyl. 
      Eino Niininen                       VetU           Hyl. 
      Sisu Peltoniemi                     KPV            Hyl. 

D16

Lähti : 17   Keskeytti : 1   Hylätty : 3

   1. Ella Tuomaala                       VaaSu       42:24.4            
   2. Erica Rokala                        HalTo       44:48.9   +02:24.5 
   3. Liina Hyyppä                        KoS         44:56.0   +02:31.6 
   4. Penne Lautamo                       VaaSu       45:44.0   +03:19.6 
   5. Nicolina Berg                       Botnia      50:04.6   +07:40.2 
   6. Patricia Biskop                     KoS         50:44.7   +08:20.3 
   7. Amanda Nynäs                        Botnia      51:33.3   +09:08.9 
   8. Hilla Lautamo                       VaaSu       51:34.3   +09:09.9 
   9. Selma Määttälä                      KoS         52:14.2   +09:49.8 
  10. Venla Torrkulla                     Femman      53:18.9   +10:54.5 
  11. Alisa Ruutiainen                    LaihLu      56:05.0   +13:40.6 
  12. Linn Löfqvist                       Femman    1:02:57.2   +20:32.8 
  13. Ellinor Skog                        Falken    1:03:19.7   +20:55.3 
      Mira Ena                            Falken        Kesk. 
      Aino Kankaanpää                     LapVi          Hyl. 
      Thea Kullman                        Falken         Hyl. 
      Karolina Lindfors                   Falken         Hyl. 

H12

Lähti : 4   Keskeytti : 1   Hylätty : 0

   1. Sulo Peltoniemi                     KPV         56:24.3            
   2. Aatu Rannila                        VetU      1:02:23.5   +05:59.2 
   3. Isak Norrgård                       Femman    1:10:55.9   +14:31.6 
      Ivar Sundqvist                      Falken        Kesk. 

D12

Lähti : 12   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Sanni Kankaanpää                    LapVi       40:13.6            
   2. Matilda Nynäs                       Botnia      45:54.3   +05:40.7 
   3. Moa Torrkulla                       Femman      45:59.2   +05:45.6 
   4. Matleena Ketola                     KoS         47:17.2   +07:03.6 
   5. Thelma Backlund                     Femman      47:58.7   +07:45.1 
   6. Thea Wikblom                        Minken      49:34.2   +09:20.6 
   7. Siiri Niemi                         PoRa        53:12.6   +12:59.0 
   8. Ida Norrgård                        Femman      56:43.1   +16:29.5 
   9. Ida Sundqvist                       Falken    1:06:43.3   +26:29.7 
  10. Alisa Hyyppä                        KoS       1:15:02.1   +34:48.5 
  11. Kajsa Siekkinen                     Botnia    1:17:01.4   +36:47.8 
  12. Mira Lindfors                       Falken    1:43:34.2 +1:03:20.6