KPO Indoor/Outdoor 25-01-2020, Bennäs, IK Falken

H21 D21 H40 H50 D40 H60 D50 D60 H16 D16 H12 D12

H21 2,80 km

Lähti : 19   Keskeytti : 0   Hylätty : 1

   1. Mikko Patana                        HiKi        11:12.0            
   2. Andreas Hall                        HiKi        11:25.6      +13.6 
   3. Otto Gripenberg                     Brahe       11:34.6      +22.6 
   4. Harri Hietamäki                                 12:06.7      +54.7 
   5. Tuomo Istolahti                     KangSK      12:07.0      +55.0 
   6. Otso Westerlund                     Koovee      12:24.6   +01:12.6 
   7. Jan-Anders Backlund                 Femman      12:25.0   +01:13.0 
   8. Joose Nurmela                       Koovee      12:39.3   +01:27.3 
   9. Joni Alasuvanto                     KaJu        12:40.2   +01:28.2 
  10. Olli Koivumäki                      KoS         12:49.5   +01:37.5 
  11. Timo Hongell                        KoS         13:24.4   +02:12.4 
  12. Michael Torrkulla                   Femman      13:37.7   +02:25.7 
  13. Ville Pitkänen                      RaJu        13:39.6   +02:27.6 
  14. Mikko Lähdesmäki                    RaJu        14:10.4   +02:58.4 
  15. Emil Kronqvist                      KoS         14:10.7   +02:58.7 
  16. Fredrik Hagström                    Brahe       14:20.1   +03:08.1 
  17. Jarkko Orjala                       KoS         16:00.8   +04:48.8 
      Emil Jansson                        Brahe       12:12.3   +01:00.3 
      Valter Joensuu                      Brahe          Hyl. 

D21 2,50 km

Lähti : 25   Keskeytti : 0   Hylätty : 5

   1. Tiia Istolahti                      MSParma     11:55.1            
   2. Jenny Patana                        HiKi        11:55.3      +00.2 
   3. Venla Kankainen                     RasKa       12:55.3   +01:00.2 
   4. Emmi Hietala                        LapVi       13:02.9   +01:07.8 
   5. Milja Hyyppä                        KoS         13:35.2   +01:40.1 
   6. Olivia Hahn                         Solf        13:40.6   +01:45.5 
   7. Ines Tuohimaa                       Solf        13:44.3   +01:49.2 
   8. Elina Rinkineva                     RaJu        13:57.0   +02:01.9 
   9. Liina Viitasaari                    KoS         14:03.0   +02:07.9 
  10. Victoria Höstman                    Femman      14:05.6   +02:10.5 
  11. Amanda Hansén                       Botnia      14:05.7   +02:10.6 
  12. Venla Rannila                       VetU        14:58.5   +03:03.4 
  13. Matilda Torrkulla                   Femman      15:04.0   +03:08.9 
  14. Piia Laitala                        KaJu        15:08.6   +03:13.5 
  15. Hanne Manderbacka                   TuS         15:16.0   +03:20.9 
  16. Tuulia Jussinmäki                   HalTo       15:39.9   +03:44.8 
  17. Ruska Saarela                       KoS         16:20.5   +04:25.4 
  18. Lina Siekkinen                      Botnia      18:31.8   +06:36.7 
  19. Ellinor Höstman                     Solf        24:41.7   +12:46.6 
  20. Venla Saarela                       KoS         33:02.9   +21:07.8 
      Hanna Lindgren                      Femman         Hyl. 
      Tiina Niemi                         RasKa          Hyl. 
      Erika Niininen                      VetU           Hyl. 
      Ann-Sofie Sundelin                  Botnia         Hyl. 
      Henna Torrkulla                     Femman         Hyl. 

H40 2,46 km

Lähti : 13   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Kim Harlamow                        KoS         12:26.7            
   2. Vesa Malila                         VaaSu       12:27.4      +00.7 
   3. Hannu Nikkola                       RaJu        12:32.0      +05.3 
   4. Jan Torrkulla                       Femman      12:33.4      +06.7 
   5. Tuomas Hyyppä                       KoS         12:48.9      +22.2 
   6. Tero Rannila                        VetU        13:10.8      +44.1 
   7. Ville Tuomaala                      VaaSu       14:39.2   +02:12.5 
   8. Patrik Nyman                        Brahe       15:21.0   +02:54.3 
   9. Jyri Myllymäki                      VetU        15:39.4   +03:12.7 
  10. Rune Bergström                      Kristina    16:26.0   +03:59.3 
  11. Tommy Lahti                         Femman      16:58.7   +04:32.0 
  12. Heikki Niininen                     VetU        16:59.3   +04:32.6 
  13. Joakim Hansen                       Botnia      17:36.2   +05:09.5 

H50 1,84 km

Lähti : 7   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Vesa Peltoniemi                     KPV         09:17.5            
   2. Esko Ylikangas                      KoS         09:18.9      +01.4 
   3. Tommi Viitasaari                    KPO         09:33.0      +15.5 
   4. Esa Lehtinen                        KauWi       09:38.8      +21.3 
   5. Per-Åke Furubacka                   Botnia      12:21.8   +03:04.3 
   6. Jarkko Sipilä                       YlivKu      13:14.0   +03:56.5 
   7. Jaakko Ruutiainen                   LaihLu      13:26.8   +04:09.3 

D40 1,84 km

Lähti : 6   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Tanja Rannila                       VetU        09:39.2            
   2. Heidi Forsström                     Botnia      10:57.4   +01:18.2 
   3. Päivi Peltoniemi                    KoS         11:12.9   +01:33.7 
   4. Kati Nynäs                          Botnia      12:16.5   +02:37.3 
   5. Tuula Peltoniemi                    KoS         12:32.9   +02:53.7 
   6. Kirsi Venetjoki                     KPO         13:18.5   +03:39.3 

H60 1,73 km

Lähti : 11   Keskeytti : 0   Hylätty : 2

   1. Sven-Olof Nylund                    Botnia      09:57.0            
   2. Seppo Nurisalo                      KoS         11:23.9   +01:26.9 
   3. Bengt Lövsund                       Botnia      12:10.7   +02:13.7 
   4. Torbjörn Ahlskog                    Botnia      12:35.0   +02:38.0 
   5. Juhani Sillanpää                    JS Rasti    14:54.8   +04:57.8 
   6. Toivo Pelkonen                      YlikNM      15:28.1   +05:31.1 
   7. Roy Torrkulla                       Minken      15:47.9   +05:50.9 
   8. Heikki Kujanpää                     JS Rasti    16:09.1   +06:12.1 
   9. Jukka Aaltonen                      Brahe       24:11.2   +14:14.2 
      Allan Hattar                        Falken         Hyl. 
      Reijo Toppari                       KauWi          Hyl. 

D50 1,73 km

Lähti : 6   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Eija Blomqvist                      Femman      11:24.0            
   2. Tuija Katajamäki                    KauWi       12:20.9      +56.9 
   3. Johanna Perkkalainen                EE          12:51.8   +01:27.8 
   4. Minna Iso-Koivisto                  KauWi       13:01.3   +01:37.3 
   5. Marianne Hämäläinen                 KauWi       13:52.9   +02:28.9 
   6. Yvonne Björkqvist                   Minken      14:13.5   +02:49.5 

D60 1,73 km

Lähti : 2   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Anne Stoor                          KoS         14:06.6            
   2. Raija Lumiaho                       KoS         17:14.2   +03:07.6 

H16 1,93 km

Lähti : 15   Keskeytti : 0   Hylätty : 4

   1. Pietari Jussinmäki                  HalTo       09:08.8            
   2. Oskari Rannila                      VetU        09:21.7      +12.9 
   3. Iisakki Jussinmäki                  HalTo       10:59.6   +01:50.8 
   4. Lukas Jansson                       Falken      11:22.5   +02:13.7 
   5. Kasper Bergström                    Kristina    11:27.2   +02:18.4 
   6. Vilhelm Nyman                       Brahe       11:49.8   +02:41.0 
   7. Eelian Berg                         Botnia      12:00.5   +02:51.7 
   8. Miki Vuorinen                                   12:47.0   +03:38.2 
   9. Eino Niininen                       VetU        13:19.1   +04:10.3 
  10. Hugo Lindfors                       Falken      17:26.9   +08:18.1 
  11. Jami Sipilä                         YlivKu      27:44.6   +18:35.8 
      Lucas Hansén                        Botnia         Hyl. 
      Lauri Niininen                      VetU           Hyl. 
      Sisu Peltoniemi                     KPV            Hyl. 
      Viktor West                         Minken         Hyl. 

D16 1,93 km

Lähti : 18   Keskeytti : 0   Hylätty : 1

   1. Aino Kankaanpää                     LapVi       10:41.4            
   2. Erica Rokala                        HalTo       11:44.9   +01:03.5 
   3. Penne Lautamo                       VaaSu       11:48.0   +01:06.6 
   4. Nicolina Berg                       Botnia      12:00.6   +01:19.2 
   5. Liina Hyyppä                        KoS         12:02.4   +01:21.0 
   6. Thea Kullman                        Falken      12:16.8   +01:35.4 
   7. Ella Tuomaala                       VaaSu       12:20.6   +01:39.2 
   8. Karolina Lindfors                   Falken      12:37.0   +01:55.6 
   9. Selma Määttälä                      KoS         14:13.6   +03:32.2 
  10. Hilla Lautamo                       VaaSu       14:42.7   +04:01.3 
  11. Venla Torrkulla                     Femman      14:45.8   +04:04.4 
  12. Alisa Ruutiainen                    LaihLu      15:03.0   +04:21.6 
  13. Amanda Nynäs                        Botnia      15:07.3   +04:25.9 
  14. Linn Löfqvist                       Femman      16:31.2   +05:49.8 
  15. Patricia Biskop                     KoS         16:43.3   +06:01.9 
  16. Ellinor Skog                        Falken      18:00.1   +07:18.7 
  17. Mira Ena                            Falken      19:10.4   +08:29.0 
      Reija-Elina Jylhä                   HalTo          Hyl. 

H12 1,72 km

Lähti : 4   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Aatu Rannila                        VetU        16:11.0            
   2. Isak Norrgård                       Femman      18:19.3   +02:08.3 
   3. Sulo Peltoniemi                     KPV         20:48.0   +04:37.0 
   4. Ivar Sundqvist                      Falken      31:09.3   +14:58.3 

D12 1,72 km

Lähti : 12   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Matleena Ketola                     KoS         10:56.0            
   2. Thea Wikblom                        Minken      12:10.7   +01:14.7 
   3. Sanni Kankaanpää                    LapVi       12:10.9   +01:14.9 
   4. Thelma Backlund                     Femman      13:22.1   +02:26.1 
   5. Ida Norrgård                        Femman      14:26.5   +03:30.5 
   6. Ida Sundqvist                       Falken      16:08.7   +05:12.7 
   7. Matilda Nynäs                       Botnia      16:10.7   +05:14.7 
   8. Moa Torrkulla                       Femman      17:07.0   +06:11.0 
   9. Siiri Niemi                         PoRa        17:57.5   +07:01.5 
  10. Alisa Hyyppä                        KoS         17:59.2   +07:03.2 
  11. Kajsa Siekkinen                     Botnia      22:51.5   +11:55.5 
  12. Mira Lindfors                       Falken      32:19.3   +21:23.3